Η επιχείρηση, στην οποία συμμετέχουν ΟΠΚΕ, ΔΙΑΣ και Ασφάλεια, γίνεται για ναρκωτικά και διακίνηση παράνομων τσιγάρων στη Μενάνδρου και γύρω από Ομόνοια.
![](https://4.bp.blogspot.com/-devH8RB2LVc/WvM_zyaqMaI/AAAAAAAHw-4/1R3rqJLQ5j8fNWwgWl_BLVDdooNsUaQ1ACLcBGAs/s400/2018-05-09_211338.png)
Χθες το μεσημέρι υπήρξε συμπλοκή μεταξύ 20 ατόμων, που χρησιμοποίησαν ρόπαλα και μαχαίρια, ενώ έπεσαν και πυροβολισμοί. Ένας Αφγαναρκλωτνός έχασε τη ζωή του, ενώ ένας συμπατριώτης του μεταφέρθηκε σοβαρά τραυματισμένος στο νοσοκομείο.
Η Αστυνομία έχει εστιάσει στο ξεκαθάρισμα λογαριασμών μεταξύ συμμοριών, η οποία έχει να κάνει με θέματα ελέγχου στη διακίνηση ναρκωτικών, των λαθραίων τσιγάρων και την προστασία.
(φωτογραφία αρχείου)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου